Už jste se někdy zamysleli nad tím, kolik stupňů celsia by měla být ideální teplota v bazénu? Pro veřejná koupaliště je teplota vody daná přímo zákonem. A jsou v tom opravdu velké rozdíly. Je určitě logické, že nejteplejší vodu budou mít ti nejmenší.
· Pro miminka je stanoveno rozmezí mezi třiceti šesti a třiceti stupni celsia.
· U větších dětí může teplota klesnout na dvacet osm stupňů.
· U dospělých se teplota liší podle toho, pro jaký účel je bazén určen.
Ten, kdo má svůj vlastní bazén na zahradě, se určitě nebude muset řídit pokyny z vyhlášky. Upraví si prostě teplotu vody podle potřeb koupajících se osob. Jednu věc ale bude určitě potřebovat. Tím je vhodný teploměr do bazénu. Určitě by bylo nepohodlné pokaždé zouvat obuv nebo se sklánět s nataženou rukou do bazénu, abychom zjistili teplotu vody.
· Rozhodně není také dobrým nápadem koupit prostě ten nejlevnější venkovní teploměr, který posléze vhodíme do vody.
– Víte, co udělá?
– Pomalu se snese až na dno a otočí se k nám zády.
Bazénové teploměry jsou zhotoveny tak, aby hezky plavaly na hladině a jejich ukazatel teploty nám byl stále k dispozici. Vypadá jako malá bójka, která se zvolna pohupuje na vodní hladině.
Želvičku nebo raději kachničku
Pokud do našeho bazénu chodí řádit děti, můžeme do vody pořídit teploměr v podobě nějakého zvířátka. Oblíbení jsou pochopitelně živočichové, kteří mají něco společného s vodou. Slepička, ježek nebo pštros, kteří by se houpali na hladině, by asi vypadali přinejmenším zvláštně.
· Oblíbenými zvířátky jsou
– kachnička
– zlatá rybka
– velryba
– vodní želva.
Žádné děti k vám nechodí a vy byste přesto rádi nějaký ten „zvířátkový“ teploměr?Tak právě pro vás je určen ten, který by se mohl jmenovat „Pohodář“. Je jím lední medvěd, který si s blaženým úsměvem a ve slunečních brýlích užívá pohodu letního dne.