Vybavení mobilního domu
Mezi standardní vybavení domu patří, kuchyňská linka se vším příslušenstvím, jídelní stůl, sedací souprava, stolek pod TV, ložnice s postelí a šatní skříní, dětský pokoj s postelí, skříní a stolem, odkládací poličky, úložné skřínky, krbové kamna či jiné topné těleso, sanitární vybavení a ohřívač teplé vody. Také jsou zde všechny kompletní rozvody a přípojky pro vodu, elektřinu, plyn a odpady.
Výroba mobilního domu
Spodek mobilního domu tvoří ocelový vyztužený rošt podvozku, na ten je potom připevněn samotný rám celého mobilního domu. Rám je vyroben buď z ocelových profilů či dřevěných hranolů. Obvodové stěny jsou z eloxovaného hliníkového plechu. Prostor mezi stěnami je vyplněn dobrou izolační hmotou, jako je například minerální vata. Tloušťka izolační hmoty je 3 až 6 cm. Střecha bývá často pokrytá hliníkovým, ocelovým či pozinkovaným plechem, někdy bývá pokrytá i ocelovou krtinou, která připomíná střešní tašku.
Výška, rozměry a hmotnost mobilního domu
Výška v interiéru bývá vyšší než 2 metry. Proto v mobilním domě může bydlet i vyšší člověk, který má například výšku přes 1,90 metrů. Venkovní výška je mezi 2,7 až 3,2 metrů. Pod mobilním domem je prostor, který lze využít pro uskladnění věcí či se dá celý uzavřít. Rozměry mobilních domů se liší, nejběžnější však je 3×9 m nebo 3,7×11 m, což dává 27 – 40 m² obytné plochy. Hmotnost mobilního domu bývá 2 až 3 tuny. U nadstandardních mobilních domů může hmotnost přesahovat až 4 tuny.
Životnost a bezpečnost mobilního domu
Životnost mobilních domů bývá až 40 let. Některé mobilní domy dokonce slouží i z doby minulého století a to ze 40 a 50 let. Všechny mobilní domy splňují všechny bezpečnostní a hygienické normy ČR i EU.
Daně a pojištění
Pokud si pořídíte mobilní dům, tak nebude odvádět žádné daně a ani žádné správní či jiné poplatky.